Stáňa Doubravová, žena O2 arény, která pro vás připravuje program už skoro 20 let.
“Největší radost mi dělá každý koncert, který je vyprodaný, a ze kterého návštěvníci odcházejí s úsměvem na tváři plni nezapomenutelných zážitků,” říká programová ředitelka Stanislava Doubravová, která je nedílnou součástí týmu O2 areny již od roku 2004.
O2 arena nejsou jen akce, ale také lidé, kteří se o ní starají. První rozhovor z nové rubriky – #O2arenateam se Stanislavou Doubravovou, jednou z hlavních žen O2 areny, která se stará o program už skoro 20 let.
Co přesně obnáší vaše pozice?
Můj hlavní úkol je sestavit co nejzajímavější programový kalendář obou našich hal O2 areny a O2 universa, tedy poskládat koncerty, domácí zápasy HC Sparta a jiné akce, které se u nás konají tak, aby se jich tam umístilo co nejvíce, a hlavně aby byly pro naše návštěvníky co nejzajímavější.
Jak vzniká program O2 areny?
Je to poměrně složitější, než by se mohlo zdát. Jako první usazujeme akce, o kterých víme s velkým předstihem, jako např. různá mistrovství Evropy nebo světa, kde se o místech konání rozhoduje někdy i s více jak 3 až 4 letým předstihem. Přibližně asi s ročním předstihem obsazujeme kalendář koncerty, ale přitom musíme myslet na to, abychom nechali dostatečný počet hracích dnů pro náš hokejový tým, kde se bohužel finální dny dozvídáme někdy jen s několika málo měsíčním předstihem. Samotný příběh je období playoff, kdy do posledního dne nevíme, ve kterých dnech bude náš domácí tým hrát, a proto období března a dubna je v podstatě vyhrazené pouze hokeji. Bohužel, pokud se HC Sparta nedaří a ve vyřazovací části brzy vypadnou, pak máme bohužel více volných dnů, protože koncert v O2 areně během 2 týdnů nepřipravíte.
Oslovujete umělce nebo se do O2 areny hlásí sami?
Ve většině případů za námi přichází promotéři se jmény umělců, kteří zrovna vyráží na koncertní turné. Jsou ale i případy, kdy sami vytipujeme někoho a snažíme se ho pro naše prostory získat.
Jak dlouho trvá cesta od prvního kontaktu s umělcem až po koncert?
Koncerty se připravují asi jeden rok před samotným konáním. Pokud je to akce připravovaná speciálně pro O2 arenu, pak je to i delší proces. Naopak pokud je to světové koncertní turné, pak od momentu rezervování areny až po konání koncertu to může jen několik týdnů, jako to byl příklad koncertu Paul McCartney, kde to bylo asi pouze 2 měsíce.
Co je na vaší pozici nejtěžší? A co vám naopak dělá největší radost?
Skloubit právě kalendář tak, aby byl program co nejatraktivnější a abychom přilákali co nejvíce návštěvníků. Zároveň abychom ztratili co nejméně dnů, kdy se arena přestavuje na jiný typ akce, a my tak takový den nemůžeme nabídnout pořadatelům. Také musíme dávat veliký pozor, aby na sebe vše časově navazovalo a stihli jsme pořadatelům předat arénu včas, je to hodně o plánování a komunikaci s ostatními odděleními.
Jak dlouho už pro O2 arenu pracujete?
Pro O2 arenu pracuji od samotného začátku, tedy od roku 2004.
Jak jste se k této pozici dostala? Byl to váš sen?
Tehdy jsem pracovala ve společnosti Sazka, která byla investorem výstavby. Předtím jsem pracovala jako produkční kulturních akcí, takže jsem v průběhu výstavby dostala nabídku uplatnit své předchozí zkušenosti. Nevím, jestli sen, ale výzva to určitě byla. O2 arena se před téměř 20 ti letech stala největší arenou v ČR a získat pro ni program bylo zejména počátku poměrně náročné.
Jakého interpreta byste ráda zažila v O2 areně?
Za mojí kariéru jsem u nás viděla mnoho hvězd. Můj dlouhodobý sen byl přivézt do O2 areny koncert Prince. Několikrát jsme byli velmi blízko, ale bohužel tento sen se mi už nesplní.
Jaký koncert vám udělal největší radost?
Je to každý koncert, který je vyprodaný, a který si návštěvníci užijí a odcházejí z areny s úsměvem na tváři a plni nezapomenutelných zážitků. Ten pocit, že jste se na tom mohli podílet a přinést tisícům lidí krásný zážitek je k nezaplacení. Kvůli tomu mám svou práci ráda.